دکتر مهدی بیکایی

مشاوره روز های شنبه از طریق تماس تلفنی ، رزرو نوبت با هماهنگی قبلی انجام میشود .

هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی در سال 1400

یکی از پرسش‌های پرتکرار متقاضیان جراحی بینی، پرسش در مورد جراحی زیبایی بینی ارزان و کیفیت آن است. یا برعکس، خیلی از افراد به دنبال گران‌ترین جراحان بینی می‌روند و بر این باورند که پرداخت هزینه بیشتر، ضامن نتیجه بهتر جراحی زیبایی بینی آن هاست.

برخی افراد نیز ممکن است به فکر جراحی بینی در خارج از کشور باشند. در واقع هزینه عمل بینی به عوامل متعددی بستگی دارد که این عوامل، در هزینه جراحی موثر هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

هزینه‌های جراحی بینی به چه بخش هایی تقسیم می شوند؟

اگر از فرم بینی خود ناراضی هستید، یا از خر و پف شبانه و یا گرفتی بینی رنج می‌برید، یا بینی شما بر اثر حادثه‌ای آسیب دیده است، عمل بینی می‌تواند مشکل شما را برطرف کند.

هزینه عمل بینی به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود:

1) هزینه‌های قبل از عمل

این هزینه‌ها شامل هزینه ی آزمایش خون، عکس آتلیه و عکس سیتی اسکن در صورت وجود مشکلات تنفسی و شکستگی بینی و برای ارزیابی دقیق‌تر ساختمان بینی است.

آزمایش خون شامل آزمایش‌های CBC، PT، PTT، HIV Ab، HIV Ag، HBs Ag، HCV Ab می‌شود که به منظور بررسی کمبود آهن، کم خونی، ایدز، قند خون و… انجام می‌گیرد. اگر فرد دچار بیماری‌های زمینه‌ای مانند تیروئید و یا بیماری‌های قلبی عروقی باشد، باید از مراکز تخصصی مربوطه نامه‌ای با مضمون «انجام عمل بینی بلامانع است» را دریافت و تحویل پزشک بدهد. عکس آتلیه نیز به منظور بررسی مستقیم و کلی فرم بینی است که در اکثر مطب ها، خودشان از سه زاویه عکاسی می‌کنند و دیگر نیازی به مراجعه به آتلیه نیست.

2) هزینه دستمزد جراح

الف) تجربه و تخصص جراح

بخش عمده هزینه عمل بینی به تجربه و مهارت جراح، میزان شهرت و سابقه کاری او بستگی دارد. یک جراح با تجربه، شرایط و چالش‌های بیشتری را حین عمل گذرانده و مهارت بیشتری در عبور از چالش‌ها دارد و اصولا هزینه بیشتری دریافت می‌کند.

بنابراین نمی‌توان صرفا برای پرداخت هزینه کمتر، یک جراح کم تجربه را انتخاب کرد. پرداخت هزینه بیشتر نیز به معنای تخصص و مهارت بیشتر جراح نیست. بنابراین برای اطمینان از کار جراح لازم است بدون در نظر گرفتن هزینه جراحی بینی، درباره تخصص و رزومه ی کاری او و میزان رضایتمندی بیماران قبلی تحقیقات کافی را انجام دهید. در این مورد مقاله جداگانه ای درباره بهترین جراح بینی نوشتیم که میتونین بررسی کنین چون تمامی ویژگی های یک جراح خوب را معرفی کردیم.

ب) نوع بینی

نوع بینی افراد سهم زیادی در تعیین هزینه جراحی بینی دارد. هزینه عمل بینی گوشتی یا غضروفی معمولا اندکی بیشتر از بینی استخوانی است. همچنین عمل ترمیمی ‌بینی به طور معمول هزینه بیشتری نسبت به عمل عادی و اولیه دارد.

 

ج) محل جراحی بینی و مکان جغرافیایی

هزینه جراحی بینی بسته به اینکه در مطب خصوصی جراح، مراکز جراحی سرپایی و یا بیمارستان انجام شود متفاوت است. هزینه عمل بینی در مطب خصوصی جراح به دلیل استفاده از تجهیزات اتاق خود جراح و دستیاران خود جراح هزینه کمتری دارد. در جراحی بینی در مراکز جراحی سرپایی، تجهیزات و امکانات جراحی توسط شخص دیگری در اختیار جراح قرار می گیرد. بنابراین قیمت آن اندکی گران‌تر از مطب خصوصی جراح است. هزینه جراحی بینی در بیمارستان‌ها به دلیل وجود تجهیزات و امکانات بیشتر، بالاتر از دو گزینه دیگر است. قبل از اینکه عمل خود را انجام دهید از لحاظ اعتبار مکان مورد را بررسی کنید.

علاوه بر محل جراحی، مکان جغرافیایی آن محل نیز در هزینه آن موثر است. به طور مثال هزینه جراحی بینی در تهران با شهرستان‌های کوچک بسیار متفاوت است. اما باید این نکته را در نظر گرفت که جراحان بینی خوب به دلیل امکانات بیشتر شهرهای بزرگ، در این شهر‌ها اسکان دارند.

3) هزینه متخصص بیهوشی

در Rhinoplasty در صورت نیاز به بیهوشی، فرآیند بیهوشی توسط متخصص بیهوشی مدیریت می‌شود و علائم حیاتی بیمار در طول عمل جراحی توسط متخصص بیهوشی و پرستار هوشبری مرتب کنترل می‌شود.

بیشتر متخصصین گوش، حلق و بینی، روش بیهوشی کامل را برای جراحی بینی به بی حسی موضعی ترجیح می‌دهند. زیرا در بی حسی موضعی بیمار هشیار است و با از بین رفتن بی حسی، درد زیادی را حس می‌کند. اما در بیهوشی کامل، بیمار هیچ دردی را هنگام جراحی حس نمی‌کند و چون بی حرکت است، جراح تسلط بیشتری بر او دارد.

4) هزینه جلسات معاینه بعد از عمل

بعد از عمل، بیمار باید به مدت یک ماه هر هفته به پزشک جراح خود مراجعه کند. بعد از آن به مدت یک سال هر سه ماه ویزیت شود. در سال دوم پس از عمل نیز هر شش ماه یک بار مراجعه به جراح را ادامه دهد. برخی پزشکان، این هزینه را همراه با جراحی دریافت می‌کنند و برای معاینات پس از عمل، هزینه جداگانه‌ای دریافت نخواهند کرد.

 

جهت اطلاع از هزینه عمل بینی در کلینیک دکتر بیکایی  با ما تماس بگیرید

021-88196193– 09193458443
(مشاوره روز های یکشنبه از طریق تماس تلفنی)

 

آیا جراحی بینی (رینوپلاستی) با عمل بینی متفاوت است؟

رینوپلاستی یک روش پرطرفدار برای زیبایی بینی است. در واقع یک نوع جراحی بینی است که با حفظ تمام عملکردهای بینی باعث زیبایی آن می‌شود. بینی هر فرد در مرکز چهره او قرار دارد. به همین دلیل داشتن یک بینی متناسب با سایر اجزای صورت، تاثیر فوق العاده‌ای در زیبایی و جذابیت و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس افراد دارد.

رینوپلاستی برای از بین بردن نواقص ظاهری مانند قوز بینی و یا رفع برخی مشکلات تنفسی انجام می‌شود. جراح در رینوپلاستی، اندازه بینی را تغییر می‌دهد و در زاویه آن تغییر به وجود می آورد،

برآمدگی‌های اضافی بینی را از بین می‌برد، قوز بینی را برمی دارد، پره‌های بینی را کوچکتر می‌کند تا سوراخ‌های بینی کوچکتر به نظر بیایند، نوک بینی فرد را مطابق میل او تغییر داده و سر بالا می‌کند،

یا عرض بینی را کم می‌کند و گاهی نیز خود بینی را باریک‌تر می‌کند. اما عمل بینی شامل موارد نام برده نیست و برای عمل شکستگی بینی، عمل کردن انحراف بینی، کوچک کردن شاخک‌های بینی و از بین بردن پولیپ بینی به کار می‌رود.

 آیا بیمه، هزینه را پرداخت می‌کند؟

شرکت‌های بیمه به ندرت و فقط تحت شرایط خاصی هزینه جراحی بینی را پرداخت می‌کنند. زمانی که جراحی بینی حالت اختیاری و زیبایی نداشته باشد و

برای درمان مشکلات تنفسی فرد باشد، بیمه بخشی از هزینه آن را متقبل می‌شود و در غیر اینصورت، بیمه هیچ گونه هزینه‌ای درقبال جراحی‌های زیبایی متقبل نمی‌شود.

 

 

سحر گفت:
خیلی مفید و کامل بود